Služby

Těšíme se na vaši návštěvu Broumovských diskusí, ať přijíždíte zblízka či zdaleka.

Místo konání konference

Hlavní panely Broumovských diskusí se odehrávají v multifunkčním sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera.

K sálu se dostanete horním vstupem do zahrady od parkoviště u Schrollova parku anebo od hlavního vchodu do kláštera, když projdete nádvořím a dále do zahrady. Orientaci vám usnadní cedule.

Dřevník

Doprovodný program se odehrává v dalších prostorech klášterního areálu:

Koncert v předvečer zahájení konference hostí sál Kreslírna.
Meditace se uskuteční v jednom ze sálů kláštera, sraz bude na nádvoří u kašny.
Komorní rozmluva se koná v Opatském sále.
Mše sv. bude sloužena v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
Obědy a večeře se podávají v restauraci U Tří růží.

Součástí areálu kláštera je i kavárna Café Dietzenhofer. Ke všem prostorům vás navede náš orientační systém anebo vám rád pomůže kdokoliv z organizátorů.

Parkování

Svůj vůz můžete ponechat na bezplatném parkovišti u Schrollova parku (nedaleko supermarketu Lidl) anebo můžete zaparkovat na náměstí, kde je stání zpoplatněno. V obou případech je to do kláštera jen kousek pěšky.

Ubytování

V Broumově a okolí je mnoho zajímavých možností ubytování v různých cenových úrovních. Připravili jsme pro vás přehled ubytování ke stažení (pdf, 2 MB), abyste si mohli vybrat, co vám nejlépe vyhovuje.

Pokud by vám žádné ubytování nevyhovovalo, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme zajistit místo podle vašich představ.

Ubytovací kapacita v klášterním Domě hostů je bohužel vyčerpána (ale ubytování ve zrekonstruovaných mnišských celých v Domě hostů doporučujeme vaší pozornosti v jiném termínu).

Stravování

Během konference je zajištěno drobné bezplatné občerstvení formou coffee breaků. Placené večeře nebo obědy (klasické či bezmasé) servírované v restauraci U Tří růží je možné zakoupit v předprodeji.

Další možnosti občerstvení poskytuje Café Dientzenhofer přímo v areálu kláštera, nebo některá z nedalekých restaurací ve městě – Hotel Veba, U kostela apod.

Kavárna

Prohlídka kláštera

Všem účastníkům konference nabízíme bezplatnou prohlídku benediktinského kláštera. Součástí prohlídky je nádherně zdobený kostel sv. Vojtěcha, sakristie, klášterní knihovna se 17 tisíci svazky knih a refektář se vzácnou kopií Turínského plátna.

Čas na prohlídky je v programu konference vyhrazen na odpoledne ve čtvrtek 7. listopadu. Můžete však prohlídku navštívit i v jiný čas v průběhu konference. U pokladny prosím ukažte svoji vstupenku na Broumovské diskuse.

Prohlídka vybraných kostelů tzv. broumovské skupiny

Budeme rádi, když si pobyt na konferenci prodloužíte do pátku či celého víkendu a strávíte odpočinkový čas v kraji pískovcových skal a barokních památek, kde je #boziklid. proto jsme pro vás na pátek 8. listopadu dopoledne připravili organizovnaou prohlídku vybraných kostelů tzv. broumovské skupiny kostelů, z nichž mnohé pocházejí z dílny slavných stavitelů Dietzenhoferových. Program zahrnuje prohlídku čtyř (jinak obvykle zavřených) kostelů s výkladem průvodce. Celková doba prohlídky je cca 3–4 hodiny. Cena činí 250 Kč a obsahuje výklad i dopravu. Prohlídku si můžete zakoupit online.

Co dělat na Broumovsku mimo konferenci?

Spojte návštěvu konference s poznáváním Broumovska, kraje baroka a pískovcových skal. Svůj volný čas můžete strávit například procházkou po revitalizované klášterní zahradě nebo výletem do blízkých Adršpašsko-teplických skal či Broumovských stěn. 

Milovníkům památek doporučujeme návštěvu broumovského hřbitovního kostelíku – nejstarší dochované dřevěné sakrální stavby ve střední Evropě, nebo některého z barokních kostelů v blízkém okolí, jejichž staviteli byli Kryštof a Kilián Ignác Dietzenhoferové.

Kostel

Rádi vás inspirujeme a poradíme.

 

PARTNEŘI

Raiffeisen Leasing
Královéhradecký kraj
HOBRA – Školník
Pro rozvoj Broumovska
Saar Gumi
Jan Bárta
Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
ČRo plus
Centrum Walzel
Sekyra Foundation
Edumed
Nadace OSF
Martina Rosová
Nadacni fond Josefa Luxe
CocaCola
Benediktinské opatství
Farnost Broumov
Podnikatelský klub Broumovska
Naše Broumovsko
Mistni kultura