Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Broumovské diskuse online


Na klasické konferenci se tentokrát nemůžeme setkat, a tak jsme pro vás připravili několik příležitostí, jak téma Hodnoty a společnost zažít online.

Stream České televize 17. 11. 2020 od 12.00 h:

Jak ovlivňuje koronavirová zkušenost naše hodnoty?

 

Sledujte ve sváteční den live stream panelu Broumovských diskusí. Hosty debaty budou ekonom Filip Matějka, farářka a krizová interventka Martina Viktorie Kopecká a filantrop a podnikatel Jan Školník. Moderuje Světlana Witowská

Budeme si klást i tyto otázky:

  • Změnily se nějakým způsobem hodnoty naší společnosti na základě zkušenosti z koronavirové krize? Pokud ano, jde o změnu krátkodobou, nebo dlouhodobou?
  • Co krize ukázala o naší společnosti?
  • Stojí náš socioekonomický systém na dostatečně silných hodnotách?

Přihlaste se k FB události, kde vám stream připomeneme

Sledujte 17. 11. ve 12 h živě přímo na iVysílání ČT

 

Videoseriál Broumovských diskusí, do kterého se můžete zapojit i vy

Chystáme pro vás sérii videií, ve kterých se zajímavých respondentů ptáme na tři otázky spjaté s tématem Hodnoty a společnost.

  • Které tři hodnoty vám chybí v současné české a evropské společnosti?
  • Mají být politici nositeli hodnot? Pokud ano, kterých?
  • Jak ovlivňuje koronavirová zkušenost naše hodnoty?

A jaký je váš názor? Pošlete nám přes Facebook vlastní video s odpověďmi na výše zmíněné otázky. Rádi ho zveřejníme.

Podívejte se na odpovědi Jana Hábla, pedagoga a komeniologa z Univerzity Hradec Králové.

 

Online se uskutečnily i workshopy pro studenty

Se studentkami a studenty, kteří letos úspěšně napsali esej a získali stipendium a možnost účastnit se workshopů, jsme se také sešli online. Na tématem Hodnoty a společnost se zamýšleli s ekonomem Filipem Matějkou a farářkou a krizovu interventkou Martinou Viktorií Kopeckou. Z workshopů připravujeme krátký sestřih, který vám přiblíží, na čem studenti pracovali. 

 

Podívejte se na koncert František Uhlíř Team feat. Andy Schofield

Broumovské diskuse nabízí vždy bohatý doprovodný a společenský program. Neformální zahájení konference mělo letos probíhat spolu s koncertem František Uhlíř Team feat. Andy Schofield. Sejít naživo jsme se nemohli, ale koncert, který je součástí cyklu ArtCafé, jsme pro vás zaznamenali.

 

 

A už teď si můžete dát do diáře termín 3.–6. listopadu 2021, kdy se, věříme, setkáme v Broumově na klasické konferenci. Téma zůstává stejné – Hodnoty a společnost.

P. S. Pokud se vám online program líbil a chtěli byste podpořit Broumovské diskuse třeba místo vstupného, můžete tak učinit jednoduše online prostřednictvím profilu Agentury pro rozvoj Broumovska na darujme.cz. V kolonce Vyberte, kam má vaše podpora směřovat zvolte Broumovské diskuse. Děkujeme.