Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Praktické info

Těšíme se na vás, ať přijíždíte zblízka či zdaleka.

Máme připraveno vše, abyste se u nás cítili dobře.


11. ročník konference Broumovské diskuse se uskuteční 6.–9. listopadu 2024 na téma Smíření a naděje. Konkrétní program i jména hostů budeme upřesňovat, ale budeme rádi, pokud si už teď dáte akce do kalendáře.

Všechny novinky můžete sledovat rovněž na Facebooku nebo LinkedInu

 

Kde se konference koná?

Hlavní panely Broumovských diskusí se odehrávají v multifunkčním sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera.

K sálu se dostanete horním vstupem do zahrady od parkoviště u Schrollova parku anebo od hlavního vchodu do kláštera, když projdete nádvořím a dále do zahrady. Orientaci vám usnadní cedule.

 

Jak se k nám dostat?

Jedete-li autem, jistě vám nejvhodnější cestu právě od vás dobře poradí mapy. Svůj vůz můžete ponechat na bezplatném parkovišti u Schrollova parku (nedaleko supermarketu Lidl) anebo můžete zaparkovat na náměstí, kde je stání zpoplatněno. V obou případech je to do kláštera jen kousek pěšky.

Přijet můžete také vlakem, nádraží je od kláštera vzdáleno cca 10 minut pěšky. Využít lze také autobus; některé zastavují u budovy Městského úřadu nedaleko klášterní zahrady, dálkové spoje obvykle přijíždějí na autobusové nádraží situované hned vedle vlakového.

Kde se ubytovat?

V Broumově a okolí je mnoho zajímavých možností ubytování v různých cenových hladinách. Jejich přehled najdete v tomto souboru ke stažení (pdf, 2,7 MB). Další nabídku najdete na webu Broumovsko.czPokud by vám žádné ubytování nevyhovovalo, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme zajistit místo podle vašich představ.

Ubytovací kapacita v klášterním Domě hostů je bohužel vyčerpána (ale ubytování ve zrekonstruovaných mnišských celách v Domě hostů doporučujeme vaší pozornosti v jiném termínu).

Jak je to se stravováním?

Během konference je zajištěno drobné bezplatné občerstvení formou coffee breaků. Placené večeře nebo obědy (klasické či bezmasé) servírované v restauraci U Tří růží bylo možné zakoupit v předprodeji, tato kapacita však již byla vyčerpána. Klášterní restaurace bude v omezené kapacitě k dispozici i ostatním zájemcům, prosíme však o trpělivost a případné pochopení pro situaci, kdy nebude moci již uvítat další hosty. Zde (pdf, 450 kB) nabízíme přehled dalších stravovacích možností v Broumově.

Další možnosti občerstvení poskytuje Café Dientzenhofer přímo v areálu kláštera (tip: skvělá káva, lahodné dorty & wifi připojení). Nabídka gastronomických zážitků na Broumovsku je široká – ochutnat můžete i řadu regionálních specialit.

Broumovsko. Boží klid.