Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Praktické informace

Těšíme se na vás, ať přijíždíte zblízka či zdaleka.

Máme připraveno vše, abyste se u nás cítili dobře.


Termín konference: 3.–6. listopadu 2021, téma: Hodnoty a společnost

Věříme, že se na podzim 2021 uvidíme v Broumově naživo a že Broumovské diskuse budou i malou oslavou znovusetkávání. Program a řečníky budeme postupně upřesňovat. 

Všechny novinky můžete sledovat také na Facebooku nebo LinkedInu. A než se setkáme osobně, doporučujeme vám naše videa a podcasty

 

Na Broumovských diskusích si můžete vybrat, které části programu se zúčastníte, ale zdaleka nejlepší je vyhradit si čas na celou konferenci a pojmout dny konference i jako podzimní aktivní odpočinek. Z ohlasů účastníků z minulých ročníků víme, že nejdříve mnozí zápolí s časem – nedovedou si představit, že by na konferenci věnovali tolik času, protože přece práce (ne)čeká... Když ale najdou dost odvahy a dopřejí si čas, zažijí výjimečné dny a rozhodně nelitují. Program je koncipován jako smysluplný celek a zahrnuje nejen hlavní panely a Komorní rozmluvu, ale i koncert, číši vína, meditaci či mši sv. Přijíždíte-li na Broumovsko z větší dálky, je ideální spojit pobyt na konferenci s poznáváním kraje – zdejší historie, přírody, architektury. Rádi vám poradíme. A třeba můžete přizvat i své blízké...

Jak koupit vstupenky?

Odkaz na online předprodej bude umístěn zde na webu. Budete si moci koupit vstupenky na jednotlivé hlavní panely, Komorní rozmluvu, ale i na doprovodný program – číši vína nebo koncert. V předprodeji si můžete pořídit i obědy a večeře podávané v restauaci U Tří růží v areálu kláštera. V předprodeji nabízíme i výhodný kompletní balíček se slevou anebo naopak možnost nás jako neziskový projekt podpořit mírně navýšeným vstupným.

Pro prodej přímo na místě je vyhrazena jen menší část vstupenek. Nejlépe proto uděláte, když využijete online předprodej. V naléhavých případech lze vstupenku zakoupenou v předprodeji stornovat, pokud byste se akce nakonec nemohli účastnit.

Kde se konference koná?

Hlavní panely Broumovských diskusí se odehrávají v multifunkčním sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera.

K sálu se dostanete horním vstupem do zahrady od parkoviště u Schrollova parku anebo od hlavního vchodu do kláštera, když projdete nádvořím a dále do zahrady. Orientaci vám usnadní cedule.

Doprovodný program se odehrává v dalších prostorech klášterního areálu:

  • Koncert v předvečer zahájení konference hostí sál Kreslírna.
  • Meditace se uskuteční v jednom ze sálů kláštera, sraz bude na nádvoří u kašny.
  • Komorní rozmluva se koná v Opatském sále.
  • Mše sv. bude sloužena v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
  • Obědy a večeře se podávají v restauraci U Tří růží.

Ke všem prostorům vás navede náš orientační systém anebo vám rád pomůže kdokoliv z organizátorů.

Jak se k nám dostat?

Jedete-li autem, jistě vám nejvhodnější cestu právě od vás dobře poradí mapy. Svůj vůz můžete ponechat na bezplatném parkovišti u Schrollova parku (nedaleko supermarketu Lidl) anebo můžete zaparkovat na náměstí, kde je stání zpoplatněno. V obou případech je to do kláštera jen kousek pěšky.

Přijet můžete také vlakem, nádraží je od kláštera vzdáleno cca 10 minut pěšky. Využít lze také autobus; některé zastavují u budovy Městského úřadu nedaleko klášterní zahrady, dálkové spoje obvykle přijíždějí na autobusové nádraží situované hned vedle vlakového.

Kde se ubytovat?

V Broumově a okolí je mnoho zajímavých možností ubytování v různých cenových hladinách. Jejich přehled najdete v tomto souboru ke stažení (pdf, 1,9 MB). Další nabídku najdete na webu Broumovsko.czPokud by vám žádné ubytování nevyhovovalo, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme zajistit místo podle vašich představ.

Ubytovací kapacita v klášterním Domě hostů je bohužel vyčerpána (ale ubytování ve zrekonstruovaných mnišských celách v Domě hostů doporučujeme vaší pozornosti v jiném termínu).

Jak je to se stravováním?

Během konference je zajištěno drobné bezplatné občerstvení formou coffee breaků. Placené večeře nebo obědy (klasické či bezmasé) servírované v restauraci U Tří růží je možné zakoupit v předprodeji, který spustíme v září zde na webu.

Další možnosti občerstvení poskytuje Café Dientzenhofer přímo v areálu kláštera, nebo některá z nedalekých restaurací ve městě – Hotel Veba, U kostela apod. Nabídka gastronomických zážitků na Broumovsku je široká – ochutnat můžete i řadu regionálních specialit.

Co dalšího vedle konference můžete zažít? 

Všem účastníkům konference nabízíme bezplatnou prohlídku benediktinského kláštera. Součástí prohlídky je nádherně zdobený kostel sv. Vojtěcha, sakristie, klášterní knihovna se 17 tisíci svazky knih a refektář se vzácnou kopií Turínského plátna.

Broumovsko ale můžete objevovat sami – rádi vám poradíme, přečtěte si turistické noviny Zimní/Letní.Broumovsko anebo se podívejte na tipy na výlety. Nudit se u nás určitě nebudou milovníci historie, zájemci o architekturu, pěší turisté, cyklisté i znalci gastronomie.

Broumovsko. Boží klid.