Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Praktické informace

Těšíme se na vás, ať přijíždíte zblízka či zdaleka.

Máme připraveno vše, abyste se u nás cítili dobře.


Všechny novinky můžete sledovat také na Facebooku nebo LinkedInu. A než se setkáme osobně, doporučujeme vám naše videa a podcasty

Na Broumovských diskusích si můžete vybrat, které části programu se zúčastníte, ale zdaleka nejlepší je vyhradit si čas na celou konferenci a pojmout dny konference i jako podzimní aktivní odpočinek.

Z ohlasů účastníků z minulých ročníků víme, že nejdříve mnozí zápolí s časem – nedovedou si představit, že by na konferenci věnovali tolik času, protože přece práce (ne)čeká... Když ale najdou dost odvahy a dopřejí si čas, zažijí konferenci, na které se nespěchá.

Program je koncipován jako smysluplný celek a zahrnuje nejen hlavní panely a Komorní rozmluvu, ale i koncert, číši vína, prohlídku Broumova, prohlídky výstav v našich galeriích, meditaci či mši sv. Přijíždíte-li na Broumovsko z větší dálky, je ideální spojit pobyt na konferenci s poznáváním kraje – zdejší historie, přírody, architektury. Rádi vám poradíme. A třeba můžete přizvat i své blízké...

Jak koupit vstupenky?

Vstupenky si můžete pohodlně koupit online. Zvolit si můžete buď vstupenky na jednotlivé části programu, včetně obědů a večeře, anebo si můžete pořídit vstupenku na celý program. Tu nabízíme buď zvýhodněnou („Balíček se slevou“) za 1 200 Kč anebo pokud chcete Broumovské diskuse jako neziskový projekt naopak podpořit, můžete zvolit podporovatelské vstupné („Balíček Chci Vás podpořit“) za 2 021 Kč. 

Pro prodej přímo na místě je vyhrazena jen menší část vstupenek. Nejlépe proto uděláte, když využijete online předprodej. V naléhavých případech lze vstupenku zakoupenou v předprodeji stornovat, pokud byste se akce nakonec nemohli účastnit.

Kde se konference koná?

Hlavní panely Broumovských diskusí se odehrávají v multifunkčním sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera.

K sálu se dostanete horním vstupem do zahrady od parkoviště u Schrollova parku anebo od hlavního vchodu do kláštera, když projdete nádvořím a dále do zahrady. Orientaci vám usnadní cedule.

Doprovodný program se odehrává v dalších prostorech klášterního areálu:

 • Koncert v předvečer zahájení konference hostí sál Kreslírna.
 • Meditace se uskuteční v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
 • Číše vína a diskuse Hodnoty v byznyse se koná v Opatských sálech.
 • Komorní rozmluva se koná v Opatském sále.
 • Mše sv. bude sloužena v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
 • Obědy a večeře se podávají v restauraci U Tří růží.

Ke všem prostorům vás navede náš orientační systém anebo vám rád pomůže kdokoliv z organizátorů.

Jak se k nám dostat?

Jedete-li autem, jistě vám nejvhodnější cestu právě od vás dobře poradí mapy. Svůj vůz můžete ponechat na bezplatném parkovišti u Schrollova parku (nedaleko supermarketu Lidl) anebo můžete zaparkovat na náměstí, kde je stání zpoplatněno. V obou případech je to do kláštera jen kousek pěšky.

Přijet můžete také vlakem, nádraží je od kláštera vzdáleno cca 10 minut pěšky. Využít lze také autobus; některé zastavují u budovy Městského úřadu nedaleko klášterní zahrady, dálkové spoje obvykle přijíždějí na autobusové nádraží situované hned vedle vlakového.

Kde se ubytovat?

V Broumově a okolí je mnoho zajímavých možností ubytování v různých cenových hladinách. Jejich přehled najdete v tomto souboru ke stažení (pdf, 1,9 MB). Další nabídku najdete na webu Broumovsko.czPokud by vám žádné ubytování nevyhovovalo, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme zajistit místo podle vašich představ.

Ubytovací kapacita v klášterním Domě hostů je bohužel vyčerpána (ale ubytování ve zrekonstruovaných mnišských celách v Domě hostů doporučujeme vaší pozornosti v jiném termínu).

Jak je to se stravováním?

Během konference je zajištěno drobné bezplatné občerstvení formou coffee breaků. Placené večeře nebo obědy (klasické či bezmasé) servírované v restauraci U Tří růží je možné zakoupit v předprodeji.

Další možnosti občerstvení poskytuje Café Dientzenhofer přímo v areálu kláštera (tip: skvělá káva, lahodné dorty & wifi připojení). Nabídka gastronomických zážitků na Broumovsku je široká – ochutnat můžete i řadu regionálních specialit.

Jak je to s protiepidemickými opatřeními?

Na konferenci dodržujeme platná vládní nařízení a protiepidemická opatření. Jsme rádi, že se konference po loňské pauze může konat a snažím se společně vytvořit bezpečné prostředí. Proto prosíme všechny účastníky konference o dodržování těchto opatření, zejména pak:

1) Prokázání bezinfekčnosti u vstupu do sálu, a to jednou z následujících možností:

 • doložením ukončeného očkování s odstupem min. 14 dní od poslední dávky;
 • doložením negativního PCR testu ne staršího než 72 hodin;
 • doložením negativního antigenního testu ne starším než 24 hodin;
 • doložením prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce;
 • absolvováním antigenního samotestu na místě s negativním výsledkem.

2) Zakrytí dýchacích cest respirátorem třídy FFP2 (KN95/N95) ve všech vnitřních prostorách konání konference.

Děkujeme, že nařízení respektujete a pomáháte vytvořit ohleduplné prostředí. Víme, že opatření trvají již dlouho, ale věříme, že jako lidé cítící spoluzodpovědnost za svět, ve kterém žijeme, tomuto porozumíme. I my se již těšíme, až epidemie definitivně odezní...

Co dalšího vedle konference můžete zažít? 

Všem účastníkům konference nabízíme bezplatnou prohlídku benediktinského kláštera. Součástí prohlídky je nádherně zdobený kostel sv. Vojtěcha, sakristie, klášterní knihovna se 17 tisíci svazky knih a refektář se vzácnou kopií Turínského plátna.

Účastníci konference mají také vstup zdarma na výstavu Patrika Hábla v Dětské galerii Lapidárium i na výstavu Dany Sahánkové v Galerii Dům (v sobotu 6. 11. od 14 hodin se zde bude konat komentovaná prohlídka pod vedením autorky). Obě galerie jsou v areálu broumovského kláštera.

V sobotu 6. 11. od 13 h se bude v Muzeu Broumovska (opět v areálu kláštera) konat zdarma přístupná komentovaná prohlídka výstavy starých map k výročí 300 let od vzniku Müllerovy mapy Čech.

Broumovsko ale můžete objevovat sami – rádi vám poradíme, přečtěte si turistické noviny Zimní/Letní.Broumovsko anebo se podívejte na tipy na výlety. Nudit se u nás určitě nebudou milovníci historie, zájemci o architekturu, pěší turisté, cyklisté i znalci gastronomie.

Broumovsko. Boží klid.