Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Praktické informace

Těšíme se na vás, ať přijíždíte zblízka či zdaleka.

Máme připraveno vše, abyste se u nás cítili dobře.


Zde se dočtete o nákupu vstupenek, parkování, programu pro děti nebo zde najdete také soubor s tipy na ubytování

Všechny novinky můžete sledovat rovněž na Facebooku nebo LinkedInu

 

Jak koupit vstupenky?

Vstupenky si můžete pohodlně koupit online. Upozorňujeme, že v současné době je většina programu již vyprodána. Pokud v předprodeji nevidíte u vybrané položky programu tlačítko „Koupit“, je tato část programu skutečně již vyprodaná. 

V naléhavých případech lze vstupenku zakoupenou v předprodeji stornovat, pokud byste se akce nakonec nemohli účastnit.

Kde se konference koná?

Hlavní panely Broumovských diskusí se odehrávají v multifunkčním sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera.

K sálu se dostanete horním vstupem do zahrady od parkoviště u Schrollova parku anebo od hlavního vchodu do kláštera, když projdete nádvořím a dále do zahrady. Orientaci vám usnadní cedule.

Doprovodný program se odehrává v dalších prostorech klášterního areálu:

  • Koncert Kristina Barta Quartet (2. 11.) a koncert Ivo Kahánka a laureáta soutěže Broumovská klávesa (4. 11.) se konají v Opatském sále v klášteře.
  • Meditace se uskuteční v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
  • Číše vína a diskuse Solidarita a sounáležitost pohledem byznysu se koná v Opatských sálech.
  • Komorní rozmluva se koná v Opatském sále.
  • Mše sv. bude sloužena v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
  • Obědy a večeře (předem objednané) se podávají v klášterní restauraci U Tří růží.
  • Sraz na odjezd busem na komentovanou prohlídku vybraných kostelů broumovské skupiny je u sálu Dřevník.

Ke všem prostorům vás navede náš orientační systém anebo vám rád pomůže kdokoliv z organizátorů.

Jak se k nám dostat?

Jedete-li autem, jistě vám nejvhodnější cestu právě od vás dobře poradí mapy. Svůj vůz můžete ponechat na bezplatném parkovišti u Schrollova parku (nedaleko supermarketu Lidl) anebo můžete zaparkovat na náměstí, kde je stání zpoplatněno. V obou případech je to do kláštera jen kousek pěšky.

Přijet můžete také vlakem, nádraží je od kláštera vzdáleno cca 10 minut pěšky. Využít lze také autobus; některé zastavují u budovy Městského úřadu nedaleko klášterní zahrady, dálkové spoje obvykle přijíždějí na autobusové nádraží situované hned vedle vlakového.

Kde se ubytovat?

V Broumově a okolí je mnoho zajímavých možností ubytování v různých cenových hladinách. Jejich přehled najdete v tomto souboru ke stažení (pdf, 1,9 MB). Další nabídku najdete na webu Broumovsko.czPokud by vám žádné ubytování nevyhovovalo, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme zajistit místo podle vašich představ.

Ubytovací kapacita v klášterním Domě hostů je bohužel vyčerpána (ale ubytování ve zrekonstruovaných mnišských celách v Domě hostů doporučujeme vaší pozornosti v jiném termínu).

Jak je to se stravováním?

Během konference je zajištěno drobné bezplatné občerstvení formou coffee breaků. Placené večeře nebo obědy (klasické či bezmasé) servírované v restauraci U Tří růží bylo možné zakoupit v předprodeji, tato kapacita však již byla vyčerpána. Klášterní restaurace bude v omezené kapacitě k dispozici i ostatním zájemcům, prosíme však o trpělivost a případné pochopení pro situaci, kdy nebude moci již uvítat další hosty. Zde (pdf, 450 kB) nabízíme přehled dalších stravovacích možností v Broumově.

Další možnosti občerstvení poskytuje Café Dientzenhofer přímo v areálu kláštera (tip: skvělá káva, lahodné dorty & wifi připojení). Nabídka gastronomických zážitků na Broumovsku je široká – ochutnat můžete i řadu regionálních specialit.

Je na konferenci nějaký program pro děti? 

Jste-li tu s dětmi, můžete navštívit výstavu v Dětské galerii Lapidárium na klášterním nádvoří. Je zde výstava Davida Helána a Pavla Tichoně s názvem MUMLALALAU. Otevřeno je ve středu 2. 11. od 12 do 16 h, ve čtvrtek 3. 11. od 12 do 18 h, v pátek 4. 11. od 12 do 17.30 h a v sobotu 5. 11. od 12 do 17 h. Prokážete-li se visačkou účastníka konference, máte vstup zdarma. V dětské galerii vám lektorka na požádání okomentuje výstavu a bude zde připravené tvoření pro děti. Další program pro děti:

Co dalšího vedle konference můžete zažít? 

Všem účastníkům konference nabízíme prohlídku benediktinského kláštera (symbolické vstupné 10 Kč). Součástí prohlídky je nádherně zdobený kostel sv. Vojtěcha, sakristie, klášterní knihovna se 17 tisíci svazky knih a refektář se vzácnou kopií Turínského plátna.

V sobotu 5. listopadu od 9.30 h se uskuteční komentovaná prohlídka vybraných kostelů tzv. broumovské skupiny, nově zařazené na seznam národních kulturních památek. Prohlídka zahrnuje výklad průvodce a dopravu busem.

Broumovsko ale můžete objevovat sami – rádi vám poradíme, přečtěte si turistické noviny Zimní/Letní.Broumovsko anebo se podívejte na tipy na výlety. Nudit se u nás určitě nebudou milovníci historie, zájemci o architekturu, pěší turisté, cyklisté i znalci gastronomie.

Broumovsko. Boží klid.