Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

Praktické informace

Těšíme se na vás, ať přijíždíte zblízka či zdaleka.

Máme připraveno vše, abyste se u nás cítili dobře.


Všechny novinky můžete sledovat také na Facebooku nebo LinkedInu

Na Broumovských diskusích si můžete vybrat, které části programu se zúčastníte, ale zdaleka nejlepší je vyhradit si čas na celou konferenci a pojmout dny konference i jako podzimní aktivní odpočinek.

Z ohlasů účastníků z minulých ročníků víme, že nejdříve mnozí zápolí s časem – nedovedou si představit, že by na konferenci věnovali tolik času, protože přece práce (ne)čeká... Když ale najdou dost odvahy a dopřejí si čas, zažijí konferenci, na které se nespěchá.

Program je koncipován jako smysluplný celek a zahrnuje nejen hlavní panely a Komorní rozmluvu, ale i dva koncerty, prohlídku kostelů tzv. broumovské skupiny, prohlídku výstav v Dětské galerii Lapidárium, meditaci či mši sv. Přijíždíte-li na Broumovsko z větší dálky, je ideální spojit pobyt na konferenci s poznáváním kraje – zdejší historie, přírody, architektury. Rádi vám poradíme. A třeba můžete přizvat i své blízké...

Jak koupit vstupenky?

Vstupenky si můžete pohodlně koupit online. Zvolit si můžete vstupenky na jednotlivé části programu, včetně obědů a večeře. Konferenční balíčky zahrnující zvýhodněný nebo naopak partnerský vstup na celou konferenci jsou již vyprodané. Jednotlivé vstupenky na většinu bodů programu jsou však stále k dispozici, včetně vstupenek na panel prezidentských kandidátů.

Pro prodej přímo na místě je vyhrazena jen menší část vstupenek. Nejlépe proto uděláte, když využijete online předprodej. V naléhavých případech lze vstupenku zakoupenou v předprodeji stornovat, pokud byste se akce nakonec nemohli účastnit.

Kde se konference koná?

Hlavní panely Broumovských diskusí se odehrávají v multifunkčním sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera.

K sálu se dostanete horním vstupem do zahrady od parkoviště u Schrollova parku anebo od hlavního vchodu do kláštera, když projdete nádvořím a dále do zahrady. Orientaci vám usnadní cedule.

Doprovodný program se odehrává v dalších prostorech klášterního areálu:

  • Koncert Kristina Barta Quartet (2. 11.) a koncert Ivo Kahánka a laureáta soutěže Broumovská klávesa (4. 11.) se konají v Opatském sále v klášteře.
  • Meditace se uskuteční v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
  • Číše vína a diskuse Solidarita a sounáležitost pohledem byznysu se koná v Opatských sálech.
  • Komorní rozmluva se koná v Opatském sále.
  • Mše sv. bude sloužena v klášterním kostele sv. Vojtěcha.
  • Obědy a večeře se podávají v klášterní restauraci U Tří růží.
  • Sraz na odjezd busem na komentovanou prohlídku vybraných kostelů broumovské skupiny je u sálu Dřevník.

Ke všem prostorům vás navede náš orientační systém anebo vám rád pomůže kdokoliv z organizátorů.

Jak se k nám dostat?

Jedete-li autem, jistě vám nejvhodnější cestu právě od vás dobře poradí mapy. Svůj vůz můžete ponechat na bezplatném parkovišti u Schrollova parku (nedaleko supermarketu Lidl) anebo můžete zaparkovat na náměstí, kde je stání zpoplatněno. V obou případech je to do kláštera jen kousek pěšky.

Přijet můžete také vlakem, nádraží je od kláštera vzdáleno cca 10 minut pěšky. Využít lze také autobus; některé zastavují u budovy Městského úřadu nedaleko klášterní zahrady, dálkové spoje obvykle přijíždějí na autobusové nádraží situované hned vedle vlakového.

Kde se ubytovat?

V Broumově a okolí je mnoho zajímavých možností ubytování v různých cenových hladinách. Jejich přehled najdete v tomto souboru ke stažení (pdf, 1,9 MB). Další nabídku najdete na webu Broumovsko.czPokud by vám žádné ubytování nevyhovovalo, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme zajistit místo podle vašich představ.

Ubytovací kapacita v klášterním Domě hostů je bohužel vyčerpána (ale ubytování ve zrekonstruovaných mnišských celách v Domě hostů doporučujeme vaší pozornosti v jiném termínu).

Jak je to se stravováním?

Během konference je zajištěno drobné bezplatné občerstvení formou coffee breaků. Placené večeře nebo obědy (klasické či bezmasé) servírované v restauraci U Tří růží je možné zakoupit v předprodeji.

Další možnosti občerstvení poskytuje Café Dientzenhofer přímo v areálu kláštera (tip: skvělá káva, lahodné dorty & wifi připojení). Nabídka gastronomických zážitků na Broumovsku je široká – ochutnat můžete i řadu regionálních specialit.

Co dalšího vedle konference můžete zažít? 

Všem účastníkům konference nabízíme prohlídku benediktinského kláštera (symbolické vstupné 10 Kč). Součástí prohlídky je nádherně zdobený kostel sv. Vojtěcha, sakristie, klášterní knihovna se 17 tisíci svazky knih a refektář se vzácnou kopií Turínského plátna.

V sobotu 5. listopadu od 9.30 h se uskuteční komentovaná prohlídka vybraných kostelů tzv. broumovské skupiny, nově zařazené na seznam národních kulturních památek. Prohlídka zahrnuje výklad průvodce a dopravu busem.

Broumovsko ale můžete objevovat sami – rádi vám poradíme, přečtěte si turistické noviny Zimní/Letní.Broumovsko anebo se podívejte na tipy na výlety. Nudit se u nás určitě nebudou milovníci historie, zájemci o architekturu, pěší turisté, cyklisté i znalci gastronomie.

Broumovsko. Boží klid.