Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání


Ladislav Kučera

koordinátor sociální udržitelnosti a ředitel Nadačního fondu Škoda Auto

––

Vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze, technologickou ochranu životního prostředí. Dříve pracoval v Evropské komisi v Bruselu nebo jako vedoucí oddělení na Úřadu vlády ČR a Ministerstvu práce a sociálních věcí. V současné době působí jako ředitel Nadačního fondu Škoda Auto a v automobilce zastává rovněž funkci manažera sociální udržitelnosti. Z obou pozic pomáhá implementovat strategii sociální udržitelnosti Škoda Auto, vede dialog s partnery na celostátní i regionální úrovni a iniciuje projekty ve prospěch komunit, životního prostředí či kultury. Udržitelný rozvoj neopouští ani ve volném čase skrz angažmá v několika environmentálních a občanských aktivitách, včetně budování rodinné farmy.

Ladislav Kučera vystoupí na panelu Role a postavení byznysu v rámci dialogu v demokratické společnosti

V demokratické společnosti mají v dialogu firmy své nezastupitelné místo. Je důležité naslouchat, diskutovat a snažit se nalézt společná řešení, která budou prospěšná pro celou komunitu. Vzájemná úcta a porozumění by měly být základním stavebním kamenem každé diskuse, ať už mezi byznysmeny a politiky nebo s občanskou společností. CSR je pak jedním ze způsobů, jak jako firma můžeme konkrétně přispět k řešení sociálních, environmentálních i ekonomických výzev, kterým čelíme.

Ve Škoda Auto bereme odpovědnost jako vlastní – nejenom vůči akcionářům a zaměstnancům, ale také vůči lidem, kteří žijí v regionech, kde máme své závody. Přinášíme do diskuse témata, ve kterých se pohybujeme, ve kterých máme know-how – technické vzdělání a kreativitu, udržitelnost, podporu občanské společnosti a angažovanosti skrze naše zaměstnance a mnoho dalších. Každý den se snažíme budovat vzájemně prospěšné vztahy s lidmi kolem nás a hledáme způsoby, jak společně dosáhnout lepší budoucnosti. Dialog v demokracii je o tom, najít to, co nás spojuje, a pracovat na tom, abychom společně vybudovali silnou a prosperující společnost.